Wiadomości

Dzielnicowi we wspólnej akcji z motocyklistami

Data publikacji 10.04.2018

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Gołkowicach wzięli udział w akcji prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Na znak poparcia grupa motocyklowa wręczała kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu naklejki.

Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre. Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, bo kierowcy nadal nie patrzą w lusterka i często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady.

W sobotę dzielnicowi z posterunku włączyli się w akcję "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie", której organizatorem jest Polski Ruch Motorowy. Przed południem, na terenie gminy Godów, wspólnie z Grupą Motocyklową Mroczne Duchy zatrzymywali pojazdy, a do prowadzących je osób kierowali apel. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie kierowcom samochodów, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Kierowcy, którzy wysłuchali tych apeli i poparli takie działania, otrzymywali specjalne naklejki.