WEEKEND NA WODZISŁAWSKICH DROGACH - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

WEEKEND NA WODZISŁAWSKICH DROGACH

Data publikacji 03.04.2018

Miniony weekend na wodzisławskich drogach był bezpieczny. Od piątku nie odnotowano wypadków drogowych. Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli „za kółko” będąc pod wypływem alkoholu. Niechlubny rekordzista – 30-letni mieszkaniec powiatu – miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Miniony weekend na wodzisławskich drogach był spokojny. Nie odnotowaliśmy żadnych wypadków. Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Wodzisławscy stróże prawa w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 8 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista – 30-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego – miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu.Nietrzeźwi sprawcy weekendowych zdarzeń drogowych stracili już prawo jazdy. Teraz czeka ich rozprawa w sądzie. Grożą im 2 lata więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku oraz o to by pamiętali, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu. Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie" zagraża nie tylko życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców  był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.