Wiadomości

Oddali krew w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Data publikacji 09.03.2018

Dziś pod wodzisławską komendą zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by po raz kolejny policjanci i mieszkańcy mogli podzielić się z najbardziej potrzebującymi swoją cząstką siebie. Udział w dzisiejszej zbiórce był szczególny. Poprzez oddanie krwi, włączyliśmy się w akcję MSWiA "Spokrewnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Od 9.00 do 14.00 można było oddać honorowo krew w ambulansie krwiodawstwa, który przyjechał pod wodzisławską komendę. Policjanci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w takich akcjach. A dzisiejsza była szczególna. Każdy, kto podzielił się życiodajnym płynem wsparł akcję ministerstwa "Spokrewnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Decyzja o oddaniu krwi jest bezcenna. Pomaga się w ten sposób wielu potrzebującym, dając im szansę na powrót do zdrowia. Pamiętajmy- każda kropla krwi jest na wagę życia!