Wiadomości

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji honorowej zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Data publikacji 07.03.2018

Braki krwi powodują, że stróże prawa chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. W piątek 09 marca policjanci przyłączą się do akcji organizowanej przez MSWiA "Spokrewnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Tego dnia ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkuje pod naszą komendą. Od 9.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę. Zapraszamy do udziału w akcji także wszystkich mieszkańców

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Proces oddawania krwi jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić kwestionariusz, porozmawiać z lekarzem i zbadać poziom hemoglobiny. Gdy przez te etapy przejdzie się pomyślnie, później wystarczy zaledwie 6 minut podczas których zupełnie bezboleśnie oddajemy 450 ml życiodajnego płynu.

Serdecznie zapraszamy! 9 marca od godz. 9.00 NA PARKING PRZY KPP WODZISŁAW ŚLĄSKI!