Z promilami za kółkiem - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Z promilami za kółkiem

Data publikacji 14.02.2018

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest szczególnie potępiane, nie tylko ze względu na to, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla siebie ale przede wszystkim narażamy innych uczestników na niebezpieczeństwo.

Niestety wciąż mamy do czynienia z kierowcami, dla których nie ma znaczenia, to że pili alkohol wczoraj wieczorem bo dnia następnego pewnie wsiadają za kierownicę swoich pojazdów. Bo czują się dobrze, bo wypili tylko jedno piwo, bo zdążyło wywietrzeć - tak się zwykle tłumaczą ci, którzy wpadną w ręce policjantów. 

Wczoraj w Wodzisławiu na ulicy Kokoszyckiej do kontroli zatrzymano kierującego vw polo. Podczas kontroli policjanci wyczuli z ust kierującego silną woń alkoholu. 39-latek wydmuchał blisko promil alkoholu. W Rydułtowach na Tetmajera rutynowej kontroli poddano kierującego audi. Z daleka było widać, że jest pod wpływem alkoholu. 45-latek "wydmuchał" prawie 2,5 promila. W obu przypadkach kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy, że w naszej komendzie można skorzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. To nic nie kosztuje, każdy może samodzielnie się zbadać i mieć pewność że może spokojnie wyruszyć w podróż. Zachęcamy do korzystania z alkomatu, który umieszczony jest w poczekalni wodzisławskiej komendy.