Wiadomości

Lokalne szkolenie zawodowe z udziałem wykładowców Szkoły Policji w Katowicach

Data publikacji 02.02.2018

Podstawy prawne i faktyczne zatrzymania osób, przeszukanie i czynności zbliżone do przeszukania to tylko niektóre z tematów jakie są poruszane w trakcie odbywającego się doskonalenia zawodowego w wodzisławskiej komendzie. Prelegentami na dzisiejszym szkoleniu są wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach a słuchaczami policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego, ruchu drogowego, dzielnicowi oraz koledzy z raciborskiej komendy.

O godzinie 9.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęło się regionalne doskonalenie zawodowe organizowane przez tutejszy Wydział Prewencji. Szkolenie prowadzą wykładowcy z katowickiej szkoły policji: podinsp. Michał Adamczyk i mł.asp. Mateusz Kucia. To już kolejne szkolenie, na którym mamy zaszczyt gościć ekspertów z danej dziedziny policyjnego prawa. Dzisiejszy wykład dedykowany jest dla policjantów z ogniwa patrolowo - interwencyjnego, ruchu drogowego i dzielnicowych. Uczestnikami szkolenia są także mundurowi z raciborskiej komendy.

Na szkoleniu zostaną omówione n/w zagadnienia :

  • podstawy prawne i faktyczne zatrzymania osób
  • przeszukanie i czynności zbliżone do przeszukania w tym sprawdzenie i kontrola osobista
  • nowe zarządzenie o konwojowaniu i doprowadzaniu osób

Lokalne doskonalenia zawodowe są okazją nie tylko do przypomnienia wiedzy z danej dziedziny ale przede wszystkim służy wymianie doświadczeń między policjantami. W szkoleniu wzięło udział blisko 80 funkcjonariuszy.