Wypadek na Rybnickiej w Radlinie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Wypadek na Rybnickiej w Radlinie

Data publikacji 09.01.2018

To już kolejne potrącenie w przeciągu kilku dni. Tym razem pieszy przechodził w miejscu do tego nie przeznaczonym i nieoświetlonym. Policjanci namawiają niechronionych uczestników ruchu do noszenia odblasków zwłaszcza o tej porze roku a do kierowców kierują apel o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Wczoraj w Radlinie na ulicy Rybnickiej doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Około godziny 19.40, kierująca samochodem marki VW Golf potrąciła przechodzącego przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym i nieoświetlonym 70-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania lewego podudzia i urazu głowy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. W czasie akcji „Widoczni - bezpieczni” policjanci, przedstawiciele fundacji i mediów, zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym - nawet tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Niewielki element w postaci opaski odblaskowej na drodze może uratować życie.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Zyskane dzięki temu dodatkowe metry, pozwalają kierowcy w porę zauważyć, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.