Wiadomości

Weekend pod znakiem groźnych wypadków drogowych

Data publikacji 08.01.2018

Miniony weekend na drogach powiatu wodzisławskiego obfitował w serię groźnych zdarzeń drogowych. W czterech wypadkach, rannych zostało dziewięć osób z czego pięć nadal jest hospitalizowanych. Choć warunki drogowe nie były najgorsze to poprzez nieostrożność, nieprawidłowe manewry i brak doświadczenia kierujących dochodziło do zdarzeń, których być może można było uniknąć.

Piątek, godz. 21.30 - Rydułtowy ulica Gajowa

Kierujący samochodem marki ford, jadąc w kierunku ulicy Bema na łuku drogi zauważył zwierzę i by uniknąć potrącenia zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał z drogi i spadł ze skarpy uderzając w drzewo. Samochodem podróżowały cztery młode osoby. 15-letnia pasażerka doznała ogólnych potłuczeń ciała i pozostała na obserwacji w szpitalu. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu więcej nic się nie stało. 18-letni kierowca był trzeźwy.

Piątek, godz. 22.45 - Wodzisław Śląski ulica Leszka

Kierujący samochodem marki daewoo jadąc ulicą Leszka w kierunku Radlińskiej, nie zachował środków ostrożności w wyniku czego na oznakowanym przejściu dla pieszych najechał na prawidłowo przechodzącego mężczyznę, który w momencie uderzenia znajdował się na środku przejścia. 55-letni pieszy przebywa obecnie na obserwacji w szpitalu. 19-letni kierowca był trzeźwy a miejsca zdarzenia dobrze oświetlone. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Niedziela, godz. 00.35 - Mszana ulica Wodzisławska

Kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy marki Audi A3. W wyniku zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala. Troje z nich po opatrzeniu zostało zwolnionych do domu a dwóch pasażerów alfy w wieku 46 i 28 lat zostało hospitalizowanych. 18-letni sprawca wypadku był trzeźwy. Gdyby nie brawura i nadmierna prędkość, zdarzenia można było pewnie uniknąć.

Niedziela, godz. 14.05 - Marklowice ulica Bławatkowa

Kierująca samochodem marki Skoda Fabia (55-letnia mieszkanka Marklowic) poprzez nieprawidłowe wykonanie manewru doprowadziła do zderzenia z kierującą pojazdem marki Chevrolet. Kierująca fabią chcąc skręcić w prawo zjechała pojazdem najpierw na lewy pas po czym przed samym manewrem skrętu włączyła prawy kierunkowskaz, zajeżdżając drogę kierującej chevroletem, która była już w trakcie jej wyprzedzenia. W wyniku zdarzenia, obrażeń ciała doznały pasażerki drugiego pojazdu. 72-latka ze złamaną ręką pozostała na obserwacji a 69-latka po zaopatrzeniu została zwolniona do domu.

 

  • Mszana ul. Wodzisławska
źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
    Mszana ul. Wodzisławska źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
  • Mszana ul. Wodzisławska
źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
    Mszana ul. Wodzisławska źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H