Wiadomości

Policjanci zaprezentowali nowe urządzenie do pomiaru prędkości

Data publikacji 04.01.2018

Do śląskiego garnizonu policji trafiło właśnie 30 nowych urządzeń do pomiaru prędkości. TruCam LTI 20/20, bo o tym mowa to nowe narzędzie z automatyczną rejestracją, które otrzymali także wodzisławscy policjanci. Dziś podczas briefingu prasowego zaprezentowano jego walory i możliwości. Od jutra nowy miernik będzie służył policjantom ruchu drogowego w codziennej służbie.

Jutro od godziny 6.00 do 22.00 policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Do działań wykorzystają nowe urządzenie do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją. Dziś podczas briefingu zaprezentowano jak działa nowe narzędzie, w które zostali zaopatrzeni wodzisławscy policjanci. TruCam LTI w porównaniu do poprzednich urządzeń różni się przede wszystkim tym, że daje możliwość pokazania nagrania z ujawnionego wykroczenia, na którym można zobaczyć markę pojazdu, tablice rejestracyjne, prędkości oraz miejsce w którym dokonano pomiaru. Nowy miernik pozwala także na ujawniania wykroczeń bez konieczności zatrzymywania sprawcy np. w przypadku drogi o kilku pasach ruchu w jednym kierunku czy braku miejsca do zatrzymania pojazdu.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku wodzisławscy policjanci nałożyli 2885 mandatów karnych za to wykroczenie a także zatrzymali 15 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Ładowanie odtwarzacza...