Wiadomości

"Nasza krew – nasza ojczyzna"– wodzisławscy policjanci wsparli ogólnopolską akcję

Data publikacji 11.11.2017

Ogólnopolską akcję honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe zorganizowała po raz kolejny Straż Graniczna. Dzieląc się życiodajnym płynem czcimy Narodowe Święto Niepodległości. Wczoraj do tej szczytnej akcji przyłączyli się wodzisławscy stróże prawa i mieszkańcy, którzy licznie przybyli pod komendę by podzielić się cząstką siebie dla tych najbardziej potrzebujących.

Wzorem lat poprzednich, przedsięwzięcie "Nasza krew-nasza ojczyzna" organizowane jest dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W myśl tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi, wszyscy policjanci oraz funkcjonariusze i pracownicy innych służb mundurowych będą mogli pomóc w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Honorowym patronatem akcję objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Wczoraj na zaproszenie wodzisławskich policjantów pod komendę przyjechała mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. W sumie ponad 30 osób w tym stróżów prawa, pracowników cywilnych i mieszkańców wsparło ogólnopolską akcję i podzieliło się cząstką siebie.

Decyzja o oddaniu krwi jest bezcenna. Pomaga się w ten sposób wielu potrzebującym, dając im szansę na powrót do zdrowia. Pamiętajmy- każda kropla krwi jest na wagę życia!