Wiadomości

AKCJA HONOROWEJ ZBIÓRKI KRWI W WODZISŁAWSKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 07.11.2017

Braki krwi powodują, że stróże prawa chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego w piątek 10 listopada ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kolejny już raz zaparkuje na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Od 9.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę. Zapraszamy do udziału w akcji także wszystkich mieszkańców!

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Proces oddawania krwi jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić kwestionariusz, porozmawiać z lekarzem i zbadać poziom hemoglobiny. Gdy przez te etapy przejdzie się pomyślnie, później wystarczy zaledwie 6 minut podczas których zupełnie bezboleśnie oddajemy 450 ml życiodajnego płynu.

Serdecznie zapraszamy! 10 LISTOPADA OD GODZ.9.00 NA PARKING PRZY KPP WODZISŁAW ŚLĄSKI!