Wiadomości

Wodzisławscy policjanci uczestniczyli w biciu rekordu Polski

Data publikacji 16.10.2017

W sobotę bokserzy KSW Odra Boxing wraz z mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego ustanowili rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek bokserski. Swój wyczyn wykonali w ciągu 760 minut, co jest nawiązaniem do 760-lecia miasta. W przedsięwzięciu, którego pomysłodawcą był wodzisławski policjant a jednocześnie trener Odry Boxing, wzięli udział także jego koledzy z komendy.

W sobotę o 8.00 w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się miłośnicy sportów walki, mieszkańcy oraz bokserzy z Odry Boxing, aby wspólnie ustanowić rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek treningowy. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był sierżant sztabowy Patryk Błasik - policjant z wydziale prewencji wodzisławskiej komendy, a jednocześnie trener w Odra Boxing. To na jego ręce trafił certyfikat pobicia rekordu. Udało się go wykonać w ciągu 760 minut, co jest nawiązaniem do 760-lecia Wodzisławia Śląskiego.

W próbie bicia rekordu uczestniczyć mógł każdy. Mieszkańcy mogli nie tylko przyjść i uderzyć w worek bokserski, ale także spotkać się z mistrzami tej konkurencji. Na zaproszenie organizatorów przyjechała m.in. mistrzyni świata WBO Ewa „Kleo” Brodnicka oraz Tomasz Gromadzki.

Również wodzisławscy policjanci postanowili wesprzeć swojego kolegę w tym przedsięwzięciu. Grupa mundurowych, która w ramach doskonalenia zawodowego w służbie trenuje boks z Patrykiem, przyczyniła się także do ustanowienia rekordu Polski.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Najważniejsze było jednak to, że wspólnymi siłami udało się to zrobić. Gratulujemy pomysłodawcom i wszystkim uczestnikom ustanowienia rekordu Polski!

Ładowanie odtwarzacza...