Wiadomości

Wodzisławscy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa

Data publikacji 10.10.2017

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda przyjechał wczoraj z wizytą do Wodzisławia Śląskiego. Nad zabezpieczeniem wizyty głowy państwa czuwali wodzisławscy policjanci. Przedsięwzięcie to wymagało od mundurowych precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania. Dzięki odpowiednim działaniom stróżów prawa nie doszło do zakłócenia prezydenckiej wizyty.

Prezydent RP przyjechał do Wodzisławia Śląskiego na zaproszenie starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki. Pierwszym punktem wizyty było złożenie wieńca pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Następnie prezydent spotkał się samorządowcami, a na wodzisławskim rynku rozmawiał z mieszkańcami.

Zabezpieczenie prezydenckiej wizyty wymagało od policjantów wcześniejszego profesjonalnego przygotowania, które poprzedzone było rekonesansem wraz z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwało blisko 70 wodzisławskich policjantów wspieranych dodatkowymi siłami, w tym stróżami prawa z oddziałów prewencji z Katowic i Bielska-Białej, przewodników z psami, antyterrorystów i pirotechników. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem prezydenta oraz licznie zgromadzonych uczestników spotkania. Policjanci zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu zabezpieczeniu nie doszło do zakłócenia prezydenckiej wizyty.