PROFILAKTYKA WŚRÓD SENIORÓW - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

PROFILAKTYKA WŚRÓD SENIORÓW

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci z wodzisławskiej komendy wykorzystują każdą okazję by o zasadach bezpiecznych zachowań porozmawiać z mieszkańcami naszego powiatu. W środę spotkali się z seniorami miasta Radlin na debacie społecznej. Cel jaki przyświecał inicjatywie to bezpieczeństwo starszych na drodze oraz przestrogi przed oszustami wykorzystującymi ludzką łatwowierność.

W spotkaniu z seniorami z Radlina udział wzięli wodzisławscy policjanci. Mundurowi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym.  Apelowali o noszenie elementów odblaskowych i o bezwzględne kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Zgromadzonym przybliżono metody działania oszustów bazujących na ufności i łatwowierności szczególnie osób starszych. Funkcjonariusze przestrzegali przed przestępcami działającymi tzw. metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Podczas debaty omowiono działanie "Krajowej Mapy Zagrożeń" oraz aplikacji "Moja komenda".

W tym spotkaniu oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego uczestniczyli także dzielnicowi z KP Radlin, którzy przybliżyli mieszkańcom codzienną pracę dzielnicowego. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania zarówno bezpośrednio dotyczące pracy dzielnicowych jak i zgłaszali problemy dotyczące dnia codziennego.

Spotkania z policjantami wodzisławskiej komendy odbyły się w ramach "Powiatowego Programu Bezpieczeństwa Pieszych 2017", a także stanowiły element wzmożonych działań profilaktycznych związanych z seniorami.