Wiadomości

ZAREAGOWAŁA - NIETRZEŹWA KIERUJĄCA ZATRZYMANA

Data publikacji 29.09.2017

Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie 25-letniej mieszkanki Gorzyc w ręce mundurowych wpadła nietrzeźwa kierująca. Mieszkanka Gorzyc zgłosiła, że zachowanie kierującej fiatem punto wskazywało, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu. Zwolenniczką jazdy na "podwójnym gazie" okazała się 44-letnia mieszkanka Gorzyc. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu.

Wczoraj około godziny 19.10, do dyżurnego wodzisławskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że w Gorzycach na ulicy Poprzecznej zauważyła kierującą fiatem, która jechała całą szerokością drogi. Kobieta podejrzewała, że kierująca może być pijana, dlatego nie zastanawiając się długo powiadomiła Policję. Mundurowi przewieźli 44-letnią mieszkankę Gorzyc do komisariatu, gdzie została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał 2 promile alkoholu w jej organizmie. Nieodpowiedzialna kobieta straciła prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkance naszego powiatu, za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeżwej kierującej, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pani zaprezentowała stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pani zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.