Groźny wypadek w Czyżowicach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Groźny wypadek w Czyżowicach

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Czyżowicach. W zderzeniu dwóch pojazdów osobowych ranne zostały dwie osoby. Poważnie zostały także uszkodzone samochody i ogrodzenie jednej z posesji.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.00. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, 43-latek kierował samochodem marki Toyota Corolla z przyczepką, którą przewożony był motocykl. Jadąc od strony ulicy Św. Jadwigi, na skrzyżowaniu z ulicą Nową nie zastosował się do znaku Stop i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Fiat Seicento. W wyniku zderzenia się pojazdów, uszkodzeniu uległo ogrodzenie jednej z posesji.

W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby. 48-letni kierowca fiata doznał skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa a pasażerka tego pojazdu - 45-latka złamania obojczyka, obrażeń klatki piersiowej i ogólnych potłuczeń ciała. Oboje zostali hospitalizowani. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Śledczy będą teraz ustalać dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku.