Wiadomości

Przedszkolaki z Godowa o bezpieczeństwie wiedzą już wszystko

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci realizując założenia kampanii społecznej "Moje bezpieczne dziecko" spotkali się dzisiaj z przedszkolakami z Godowa by porozmawiać z nimi o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać, o tym jak i u kogo szukać pomocy oraz czego unikać by być bezpiecznym.

Moje Bezpieczne Dziecko to kampania społeczna zaplanowana na lata 2016-2018. Działania kampanii nastawione są na problematykę bezpieczeństwa dzieci zwłaszcza w kontekście kontaktu z dorosłymi. Jest ona skierowana głównie do rodziców i opiekunów ale także do dzieci. Bo to one muszą wiedzieć jak się zachować w sytuacji zagrożenia gdy będą sam na sam z problemem.

Mając na uwadze dobro najmłodszych wybraliśmy się dziś do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Godowie. Z milusińskimi rozmawiał policyjny profilaktyk, który uświadomił dzieciom jakie mogą czyhać na nich zagrożenia, jak zachować się w takiej sytuacji oraz gdzie szukać pomocy.

Przedszkolaki zaskoczyły nas dużą wiedzą w tym obszarze. Po wysłuchanej pogadance wszyscy wspólnie nauczyliśmy się tekstu o tematyce bezpieczeństwa i zaśpiewaliśmy piosenkę o Sznupku.

 

Ładowanie odtwarzacza...