Wiadomości

GROŹNE ZDARZENIE NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM W BEŁSZNICY

Data publikacji 10.08.2017

Poszukiwani świadkowie. Dzisiaj, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Bełsznicy, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Pociąg relacji Katowice-Chałupki uderzył w przejeżdżający przez przejazd samochód osobowy VW Golf. Kierujący golfem wraz z pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do tego groźnego zdarzenia doszło dzisiaj, około 8.00, na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Kolejowej w Bełsznicy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf w kolorze ciemnym wjechał na strzeżony przejazd kolejowy wyposażony w sygnalizację świetlną, gdzie sygnalizator nadawał czerwone światło w wyniku czego nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Chałupki, lekko uderzył w przód osobówki. Maszynista w takiej sytuacji nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z pojazdem samochodowym, w zasadzie nie miał on szans na zapobiegnięcie wypadkowi. Sprawca zdarzenia, kierujący osobówką oddalił się z miejsca w nieznanym kierunku.Według relacji świadków kierowcą miał być młody mężczyzna w wieki około 30 lat, kierował on samochodem osobowym marki VW Golf typu hatchback w kolorze ciemnym, prawdopodobnie granatowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt z obsługi oraz oraz pasażerów pociągu nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty. Był trzeźwy.

Świadkowie lub osoby posiadające pomocne informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem (32) 45-37-255, 112, 997