Wiadomości

Sportowców kręci bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 03.07.2017

Wodzisławskich miłośników biegania i cross'u też "Kręci bezpieczeństwo nad wodą". Przekonaliśmy się o tym kiedy przyjechaliśmy nad wodzisławski balaton by przeprowadzić przed startem pogadankę na temat bezpiecznego przebywania nad zbiornikami wodnymi. Uczestnicy Run&Cross 2017 mieli do pokonania 8 km po lesie, a po drodze do wykonania kilka crossfitowych ćwiczeń. Wszystko w strugach deszczu. Mundurowi na dobry start obdarowali biegaczy wiedzą i odblaskami.

Wczoraj parę minut po 11.00 na wodzisławskim kąpielisku "Balaton" odbył się "Run&Cross 2017". To bieg po terenie leśnym z przeszkodami. W trakcie 8 km trasy wokół "Balatonu", uczestnicy mieli do wykonania kilka crossfitowych ćwiczeń. m.in ze sztangą i kettlami. To bardzo wymagająca trasa, ale na starcie nie zabrakło także pań.

Dodatkowym utrudnieniem był deszcz. Nie stanowiło to jednak przeszkody ani dla zapalonych biegaczy ani dla policjantów, którzy spotkali się ze sportowcami tuż przed starem i wsparli ich wiedzą  na temat bezpieczeństwa nad wodą a dokładnie omówili program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Uczestnikom rozdano ulotki i naklejki promujące kampanię. Dodatkowo policjanci z ruchu drogowego opowiedzieli o konieczności używania elementów odblaskowych gdy biegamy zwłaszcza po zmroku. Na dobry start stróże prawa wręczyli każdemu uczestnikowi świecący brelok.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nie tylko policjanci ale także ratownicy medyczni i ochotnicza straż pożarna z Biertułtów. Wszyscy spotkali się tam przy okazji imprezy biegowej by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie. Każdego dnia przekonujemy się jak wielu ludzi kręci bezpieczeństwo. A to nad wodą jest szczególnie ważne, zwłaszcza teraz gdy trwają wakacje.

Pamiętaj! Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli!

Ładowanie odtwarzacza...