Bezpieczny pierwszy wakacyjny weekend - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Bezpieczny pierwszy wakacyjny weekend

Data publikacji 26.06.2017

W piątek nastąpił długo oczekiwany przez dzieci i młodzież moment. Z ostatnim dzwonkiem rozpoczęły się dla większości wakacje. Dla policjantów to jednak czas wytężonej pracy skupiający się na czuwaniu nad bezpieczeństwem tych, którzy zamierzają wypoczywać w górach nad wodą czy zwyczajnie w domu. Za nami pierwszy wakacyjny weekend, który minął bez poważniejszych wydarzeń.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące odpoczynkowi odprężenie sprawia, że czasami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Za nami pierwszy wakacyjny weekend. Od piątku do niedzieli nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców czuwało w sumie ponad 150 policjantów. Na szczęście przez ten czas nie było poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Odnotowano 8 kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców, którym odebrano prawo jazdy.

W Wodzisławiu, 44-letni kierowca motoroweru miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. W Marklowicach 60-latek, który kierował fiatem "wydmuchał" 1,8 promila a w gminie Bluszczów 55-latka kierowała oplem mając blisko 2 promile alkoholu.

W piątek w Olzie zatrzymano także dwie osoby posiadające narkotyki. 21-latek z Wodzisławia posiadał 0,67 grama marihuany a 32-latek z Czyżowic 2,05 grama tego samego środka.

W związku z rozpoczęciem akcji "Bezpieczne Wakacje 2017" na drogach naszego województwa pojawi się zwiększona ilość patroli ruchu drogowego, aby podróż na często długo oczekiwane wakacje odbyła się bezpiecznie. Policjanci zadbają również o to, aby dzieci i młodzież podróżowała sprawnymi autokarami. Policyjni wodniacy, mają do dyspozycji łodzie i będzie dbali o bezpieczeństwo wypoczywających na najbardziej popularnych akwenach województwa śląskiego. Mundurowi nie będą tam sami. Nadzorowaniem linii brzegowych zajmą się patrole rowerowe. Nie zapominamy również o tych, którzy pozostają w swoich domach. W czasie wakacji wzmożone zostaną kontrole najbardziej uczęszczanych miejsc rekreacji, rozrywki i wypoczynku. Wszystkie działania zostały podjęte i ukierunkowane na rzecz zapewnienia zarówno mieszkańcom jak i turystom szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w naszym województwie.

Poniżej zdjęcia z piątkowych działań "Bezpieczne Wakacje"