Wiadomości

WODZISŁAWSCY POLICJANCI NA MECIE CHARYTATYWNEJ WYPRAWY ROWEROWEJ

Data publikacji 16.06.2017

W środę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyła się 14-dniowa charytatywna wyprawa rowerowa zainicjowana przez dwóch policjantów ze Strumienia. Ich bezinteresowne dzieło wsparło ponad 260 osób, które w kolejnych etapach sztafety wspólnie pokonały ponad 1250 kilometrów i zebrały 40 tysięcy złotych. Na mecie dobroczynnej inicjatywy nie zabrakło policjantów z Wodzisławia Śląskiego

1 czerwca br dwóch policjantów ze Strumienia wyruszyło szlakiem jednostek policji garnizonu śląskiego by pomóc ciężko chorej córce policjanta z Pyskowic, 16–letniej Wiktorii Gruszce. Przez 14 dni odwiedzili 129 komend i komisariatów. Na każdym etapie wspierali ich zwolennicy charytatywnego dzieła, w gronie których znaleźli się także policjanci z Wodzisławia Śląskiego. Policjanci nie tylko uczestniczyli w IV żorskim etapie wyprawy, ale także zafiniszowali w środę na mecie, którą była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

W środę peleton pokonał ostatni etap rowerowych zmagań. Pokonali blisko 50-60 km. Rowerzyści wyjechali spod komendy w Tychach i odwiedzili po drodze jednostki w Orzeszu, Łaziskach Górnych, Mikołowie, katowicką szkołę policji oraz 4 komisariaty w Katowicach. Ostatnim przystankiem była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie ostatnią cegiełkę do ostatecznej sumy zbiórki dorzucili tamtejsi policjanci. W sumie policjanci zebrali dla chorej Wiktorii kwotę około 40 tysięcy złotych. Nadal trwa liczenie pieniędzy i dalsza zbiórka.

Informację o Wiktorii znajdziecie Państwo na stronie http://www.dlawiktorii.pl. Stróże prawa namawiają każdego do wpłat na konto fundacji:

 

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”

 

Składamy serdeczne podziękowania dla policjatów i pracowników cywilnych z Wodzisławia Śląskiego, którzy przyłączyli się do zbiórki i tych, którzy pojechali w charytatywnej sztafecie.