Wiadomości

Rowerową sztafetę dla Wiktorii zasiliły dzieci wodzisławskich policjantów

Data publikacji 05.06.2017

Niewątpliwie bohaterami rowerowej sztafety policyjnej są: 7-letni Jakub Naczyński i 11-letnia Emilia Staniek. To oni wraz ze swoimi rodzicami policjantami dołączyli w niedzielę do rowerowego szlaku po jednostkach garnizonu śląskiego. W IV etapie rajdu wzięło udział aż 9 naszych policjantów i dwoje dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy być tego dnia z Wami i pomóc Wiktorii!

IV etap sztafety przypadł w niedzielę. O godzinie 7.00 pod żorską komendą stawiła się liczna grupa rowerzystów w tym także wodzisławscy policjanci. Tego dnia uczestnicy wyprawy mieli do pokonania blisko 70 km. Odwiedzili 10 jednostek śląskiego garnizonu i zebrali łącznie 9791zł.

W sztafecie wzięły udział po raz pierwszy także dzieci. 11-letnia Emilia i 7-letni Jakub to dzieci policjantów z Wodzisławia Śląskiego. To oni byli bohaterami tego dnia i bez problemu dorównywali na trasie dorosłym. IV etap to także połączenie wszystkich sił w tym policji, straży pożarnej, pogotowia i wojska. Wszystko dla 16-letniej Wiktorii.

Podczas niedzielnej trasy odwiedzono Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim i cztery podległe jej komisariaty w Pszowie, Gorzycach, Radlinie i Rydułtowach. Tego dnia Naczelnik Wydziału Prewencji a jednocześnie uczestnik sztafety wręczył organizatorom symboliczny czek z kwotą uzbieraną dla Wiktorii przez policjantów i pracowników cywilnych wodzisławskiej komendy.

Organizatorom dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tej szczytnej akcji, policjantom za wsparcie sztafety a najmłodszym uczestnikom za aktywną pomoc dla swojej starszej koleżanki. Warto dodać, że Emilia Staniek - córka dzielnicowego z Rydułtów to wicemistrzyni Polski Szkółek Kolarskich MTB z 2016 roku.

Do zobaczenia na finale w Katowicach!

 • Komisariat Policji w Rydułtowach
  Komisariat Policji w Rydułtowach
 • Komisariat Policji w Radlinie
  Komisariat Policji w Radlinie
 • Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim
  Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim
 • Komisariat Policji w Pszowie
  Komisariat Policji w Pszowie
 • Komisariat Policji w Gorzycach
  Komisariat Policji w Gorzycach
 • 7-letni Kuba z tatą
  7-letni Kuba z tatą
 • 11-letnia Emilia
  11-letnia Emilia