Wiadomości

Dzielnicowi pokazali przedszkolakom komisariat i opowiedzieli o swojej pracy

Data publikacji 17.05.2017

Dzisiaj siedzibę Komisariatu Policji w Gorzycach odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Syrynii. Starszaki miały okazję obejrzeć nowe wnętrza budynku, poznać z bliska pracę policjantów oraz zapoznać się z ich wyposażeniem a przy okazji porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie poprowadzili dzielnicowi sierż.szt. Łukasz Barteczko i asp. szt. Rafał Witek.

Kompleksowa modernizacja siedziby Komisariatu Policji w Gorzycach, która miała miejsce dwa lata temu pozwala teraz nie tylko na godne przyjmowanie petentów ale także zapraszanie dzieci, które chcą bliżej przyjrzeć się pracy policjantów.

Każdy z nas marzył kiedyś o tym by zostać policjantem. Dzisiaj policjanci z Gorzyc wspólnie z dyrekcją Przedszkola Publicznego w Syrynii zorganizowali dla dzieci spotkanie z mundurowymi w miejscu ich pracy.

Na odwiedziny 6 i 7-latków przygotowali się dzielnicowi. Czekało na nich wiele atrakcji ale zanim do tego doszło musieli oni wysłuchać pogadanki przygotowanej przez stróżów prawa. W ramach prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomniane zostały m.in telefony alarmowe na policję, pogotowie i straż pożarną, omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa co przyda się zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami.

Następnie mundurowi wspólnie z dziećmi przeszli na przejście dla pieszych i pod okiem fachowców uczyli się jak bezpiecznie przejść przez pasy. Po części teoretycznej maluchy miały okazję obejrzeć wszystkie pomieszczenia w komisariacie a na parkingu z bliska pooglądać policyjny radiowóz i skuter.

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w ich pamięci a policyjny mundur zawsze będzie im się dobrze kojarzył.