Kierowcy jeżdżą bez pasów! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Kierowcy jeżdżą bez pasów!

Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na terenie całego powiatu wodzisławskiego działania pod kryptonimem "Pasy". Niestety okazało się, że kierowcy wciąż nie mają nawyku ich zapinania i zapominają o tym, że to one trzymają nas przy życiu!

Celem takich działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. We wczorajszej akcji brało udział łącznie 15 policjantów, którzy dokonali kontroli 88 pojazdów. Podczas akcji mundurowi z wodzisławskiej drogówki ujawnili łącznie 67 wykroczeń, w tym 61 związanych z lekceważeniem obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierowców, 4 przez pasażerów i dwa wykroczenia związane z nieprawidłowym przewożeniem dziecka. Stróże prawa nie byli pobłażliwi wobec takich wykroczeń w związku z czym posypały się mandaty.

Kolejny raz apelujemy do kierowców i pasażerów o dbanie o własne bezpieczeństwo! Zapięte pasy samochodzie zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych a niejednokrotnie ratują nawet życie.
 

Ładowanie odtwarzacza...