Wiadomości

Kryminalni z Pszowa przejęli narkotyki

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci z komisariatu w Pszowie zatrzymali 49-latka u którego w mieszkaniu i w pomieszczeniach przez niego użytkowanych zabezpieczono w sumie ponad 127 gram substancji narkotycznych w tym m.in. amfetaminy, haszyszu i dopalaczy. Przeszukanie a w efekcie zatrzymanie mieszkańca Pszowa to wynik pracy operacyjnej przeprowadzonych przez tamtejszych kryminalnych.

Kryminalni z pszowskiego komisariatu dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej ustalili, że jeden z mieszkańców tego miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. W środę postanowili zapukać do drzwi 49-latka mieszkającego na ulicy Ks. Witolda.

Na miejscu zastano lokatora, którego poinformowano o przyczynie przeszukania. Mężczyzna przyznał, że posiada dopalacze, które dobrowolnie wydał. Do przeszukania pomieszczeń mieszkalnych wykorzystano psa służbowego wraz z przewodnikiem z Izby Celnej w Katowicach.

W mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli czarną skrzynkę z rozsypanym w niej białym proszkiem. Wewnątrz znajdowała się też waga elektroniczna. Na spodzie szkatułki ujawniono 2 woreczki z zawartością małych kryształków. Po przeszukaniu mieszkania dokonano sprawdzenia dwóch pojazdów użytkowanych przez 49-latka, a następnie udano się na ogródki działkowe celem przeszukania altanki, której mężczyzna jest właścicielem.  W pomieszczeniu policjanci znaleźli plastikowy pojemnik z małą wagą elektroniczną, we wewnątrz którego znajdował się woreczek wypełniony po brzegi białym proszkiem.

Wszystkie pojemniki i ujawnione w toku przeszukania substancje zabezpieczono a mężczyznę poinformowano o zatrzymaniu w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Wstępne badania testerem wykazały że wśród zabezpieczonych środków znajdowała się metamfetamina, haszysz oraz dopalacze. Teraz całość narkotyków trafi do badań a mężczyzna odpowie za ich posiadanie. Grozi mu do 8 lat więzienia.