Dziś działania "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Dziś działania "NURD"

Data publikacji 07.03.2017

Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu wodzisławskiego jak i całego województwa prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W ogólnokrajowe działania "NURD" zaangażowani są także policjanci z wodzisławskiej drogówki. Celem akcji jest przede wszystkim dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.
Stróże prawa będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów. W ramach akcji mundurowi będą także przypominać pieszym o tym jak ważną rolę odgrywa noszenie przez nich elementów odblaskowych.
Akcja zakończy się o 22:00