Wiadomości

Podsumowanie akcji "Alkohol i narkotyki"

Wczorajsze działania skierowane na kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu czterech kierowców na podwójnym gazie. Na zawartość narkotyków w organizmie przebadano czterech uczestników, na szczęście żaden z nich nie był pod wpływem zabronionych środków.

Przez ostatnią dobę policjanci z Wodzisławia prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Akcja prowadzona była w kilkunastu punktach kontrolnych na terenie całego powiatu. Celem działań było ujawnienie i wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi wykorzystując dostępny sprzęt do ujawniania w organizmie narkotyków przebadali czterech kierowców z wynikiem negatywnym. Uniemożliwiono dalszą jazdę czterem kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za "kółko" na podwójnym gazie. Blisko promil alkoholu miał zatrzymany na ulicy Jastrzębskiej 32-letni kierowca forda. Ponad pół promila miał  kierowca skody zatrzymany na ulicy Pszowskiej i kierowca fiata ujawniony w Gorzycach na Raciborskiej.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka,  jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

Ładowanie odtwarzacza...